The most popular books in Estonian
from 1001 to 1200
What books are currently the most popular and which are the all time classics? Here we present you with a mixture of those two criteria. We update this list once a month.
Arthur Conan Doyle
"Sherlock Holmesi märkmeraamat" on kaheteistkümnest Arthur Conan Doyle'i jutustustest koosnev kogumik, milles uurivad ja lahendavad erinevaid juhtumeid detektiiv Sherlock Holmes ja doktor Watson. Esimene kogumik "Sherlock Holmesi märkmeraamat" avaldati Inglismaal juunis 1927.
Henry James
"Kuldne karikas" on Henry Jamesi romaan aastast 1904. James Ivory on teinud selle järgi filmi "Kuldne karikas".
José Ortega y Gasset
Masside mäss on José Ortega y Gasseti filosoofiline teos, mis ilmus 1930. aastal. Esimesed kaks kolmandikku teosest kirjeldab massi, seda ka igaühes oleva inertsusena, ning avab selle tekkepõhjusi. Lõpus ütleb autor, et Lääne ühiskond on jõudnud tehnikale toetuva …
Henry Gray
"Gray anatoomia"' on Henry Gray anatoomiaõpik. Raamat ilmus esmakordselt 1858. aastal. 2008. aastal ilmus raamatust 40. trükk.
Judith Butler
"Gender Trouble: feminism and the subversion of identity" on Judith Butleri äärmiselt mõjuvõimas raamat, mis on mõjutanud akadeemilist filosoofiat ja queer-teooriat, kuid on olnud populaarne ka rahva seas üldisemalt. Raamatut "Gender Trouble" peetakse ka soo performatiivsuse …
Alan Warner
"Morvern Callar" on šoti kirjaniku Alan Warneri debüütromaan, mis ilmus 1995. aastal.
Hans Christian Andersen
Väike merineitsi on Hans Christian Anderseni aastal 1836 kirjutatud romantiline muinaslugu. Teos kuulub Taani kultuurikaanonisse.
Günter Grass
"Kammeljas" on Günter Grassi 1977. aastal ilmunud romaan. Romaani süžee põhineb rahvusvaheliselt tuntud muinasjututüübil ATU 555.
William Wharton
"Birdy" on William Whartoni allegooriline romaan, mis ilmus 1978. aastal. 1984. aastal valmis raamatu põhjal film "Linnuke". Filmi lavastas Alan Parker, peaosades Matthew Modine ja Nicolas Cage. Rikard Bergqvist tegi romaani järgi näidendi, mida on lavastatud ka Eesti teatris. …
Agatha Christie
"Must kohv" on kriminaalromaan, mille kirjutas Agatha Christie 1929. aastal ilmunud näidendi põhjal Charles Osborne. Eesti keelde tõlkis romaani Lii Tõnismann ning see ilmus kirjastuselt Varrak aastal 2007. Romaan räägib sellest, kuidas Hercule Poirot lahendas Sir Claud Amory …
Lewis Carroll
"Alice Imedemaal" on 1865. aastal ilmunud Lewis Carrolli lasteraamat.
Hans Christian Andersen
"Pöial-Liisi" on Hans Christian Anderseni kunstmuinasjutt, mis räägib samanimelise tegelase seiklustest. Muinasjutt avaldati 1835. aastal.
Platon
"Theaitetos" on antiikfilosoof Platoni dialoogi vormis kirjutatud filosoofiline teos, mis kuulub üldise arvamuse kohaselt Platoni hiliste dialoogide hulka. "Theaitetoses" vestleb Sokrates peamiselt noore matemaatikuga, kelle nimi on Theaitetos. Vestluse juures on ka Theaitetose …
John Fowles
"Maag" on John Fowlesi esimene romaan, kuid ilmus alles pärast romaani "Liblikapüüdja" suurt edu. Fowles hakkas seda raamatut kirjutama 1950. aastatel, osaliselt toetudes isiklikele kogemustele, mis ta sai inglise keele õpetajana Kreeka saarel Spétsesel.
Aleksandr Solženitsõn
"Gulagi arhipelaag" on Aleksander Solženitsõni suurteos kommunistliku Nõukogude Liidu hävitus- ja karistussüsteemist. Prantsuse ajaleht Le Monde valis selle sajandi 100 parima raamatu hulka.
Rex Stout
"Uksekell helises" on Rex Stouti 1965. aastal ilmunud kriminaalromaan, milles astuvad üles eradetektiiv Nero Wolfe ja Archie Goodwin. 1995. aastal avaldatud edetabeli "The Top 100 Mystery Novels of All Time Selected" tulemuste põhjal asub teos 66. kohal.
Michael Morpurgo
Sõjaratsu on Michael Morpurgo 1982. aastal avaldatud romaan. Eesti keeles ilmus teos 2011. aastal Skymarketi kirjastuselt Timo Dieneri tõlkes.
Aleksandr Solženitsõn
"Gulagi arhipelaag" on Aleksander Solženitsõni suurteos kommunistliku Nõukogude Liidu hävitus- ja karistussüsteemist. Prantsuse ajaleht Le Monde valis selle sajandi 100 parima raamatu hulka.
Jules Verne
"Kapten Granti lapsed" on prantsuse kirjaniku Jules Verne’i seiklusromaan. Teose esimene Anna Kõrva eestikeelne tõlge ilmus 1889. aastal pealkirja all "Kapten Grant'i lapsed, ehk, Teekond ümber Maailma" ning tõlke kordustrükid aastatel 1891 ja 1902. Hilisematest trükkides on …
Fjodor Dostojevski
"Kuritöö ja karistus" on vene kirjaniku Fjodor Dostojevski psühholoogiline romaan. Raamatuna ilmus 1866. aastal. Lev Tolstoi epopöa "Sõda ja rahu" kõrval on seda peetud üheks tuntumaks ja mõjukamaks vene romaaniks. Dostojevski alustas romaani kirjutamist 1865. aasta suvel. …
Immanuel Kant
"Otsustusvõime kriitika" ehk "Otsustusjõu kriitika" on Immanuel Kanti filosoofiline teos, mis ilmus esmakordselt 1790. aastal. Raamat on kolmas Kanti teos, mis tegeleb mõtlemise kriitikaga, seepärast nimetatakse seda vahel ka "kolmandaks "Kriitikaks"". "Otsustusvõime kriitikas" …
VERNE / SCHWACH
"Reis maakera südamesse" on Jules Verne'i 1864. aastal ilmunud romaan.
Richard Condon
"Mandžuuria kandidaat" on Richard Condoni poliitiline thriller. Romaan ilmus esmakordselt aastal 1959, väljaandjaks McGraw-Hill.
Erich Maria Remarque
"Aeg antud elada, aeg antud surra" on Erich Maria Remarque'i romaan.
Arthur Miller
"All My Sons" on Arthur Milleri näidend, tema esimene menunäidend. Näidendis on leitud tugevat Henrik Ibseni ja antiiktragöödia mõju. Näidend esietendus New Yorgis Broadwayl Coronet Theatre'is 29. jaanuaril 1947 Elia Kazani lavastuses. Seda lavastust mängiti 328 korda. Näidend …
Bruno Schulz
"Liivakella sanatoorium" on Bruno Schulzi jutustuste kogumik. Selle avaldas 1937. aastal kirjastus Rój. Nimijutustuse ja jutustuse "Kevad" järgi on vändatud film "Liivakella sanatoorium".