The most popular books in Estonian
from 501 to 1000
What books are currently the most popular and which are the all time classics? Here we present you with a mixture of those two criteria. We update this list once a month.
Charles Dickens
"Suured lootused" on Charles Dickensi romaan, mis esmakordselt ilmus trükis ajakirjas All the Year Round ajavahemikul 1. detsember 1860 kuni august 1861. Kirjastus Chapman & Hall avaldas teose 1861. aastal kolmeosalisena. Eesti keeles ilmus see esmakordselt 1997. aastal Asta …
Arthur Conan Doyle
"Etüüd punases" on Arthur Conan Doyle'i esimene jutustus, kus astuvad üles detektiiv Sherlock Holmes ja doktor Watson. Esmakordselt ilmus "Etüüd punases" almanahhis "Beeton's Christmas Annual" ja algselt kandis teos pealkirja "A Tangled Skein". Noore Southsea arsti A. Conan …
Trudi Canavan
"Ülemlord" on Austraalia kirjaniku Trudi Canavani fantaasiaromaan, Musta võluri triloogia kolmas osa. Raamat ilmus inglise keeles 2003. aastal. Eesti keeles avaldati see 2008. aastal, tõlkijaks Marge Paal.
Ian Fleming
"Casino Royale" on Ian Flemingi 1953. aastal ilmunud spiooniromaan, milles astub esmakordselt üles James Bond.
Josephine Tey
"Tõde on aja tütar" on Josephine Tey 1951. aastal ilmunud ajalooline kriminaalromaan. Teose tegevus kulgeb paralleelselt nii Richard III aegsel Inglismaal kui ka kaasajal. Raamatu peategelaseks on kriminaalinspektor Alan Grant. Eesti keeles ilmus teos Eesti Raamatu kirjastuselt …
Trudi Canavan
"Õpilane" on Trudi Canavani Musta võluri triloogia teine raamat. Fantaasiaromaan ilmus esmakordselt 2002. aastal Austraalias. 2007. aasta detsembris ilmus raamat kirjastuses Pegasus ka Eestis. Noore agulitüdruku Sonea lugu jätkub. Sonea on nõustunud Võlurite Gildi Ülikoolis …
Che Guevara
Mootorrattapäevikud on Ernesto Che Guevara raamat, mis kirjeldab tema 23-aastaselt koos sõber Alberto Granadoga ette võetud reisi mootorrattal läbi kogu Ladina-Ameerika. Reis oli tähtis tema arenguloo seisukohalt: enda tunnistust mööda kujunes keskklassi perest pärit Guevara …
Tove Jansson
"Võlukübar" on Tove Janssoni muumilugude kolmas raamat, kirjutatud aastal 1948.
Agatha Christie
"Saladuslik juhtum Stylesis" on Agatha Christie 1920. aastal avaldatud kriminaalromaan, milles astuvad üles Hercule Poirot, Arthur Hastings ja inspektor Japp. Christie alustas oma esikteose kirjutamist 1916. aastal ning oktoobris 1920 avaldas kirjastaja John Lane …
Anne Brontë
"Wildfelli härrastemaja rentnik" on inglise kirjaniku Anne Brontë 1848. aastal avaldatud teine ja ühtlasi viimane romaan. Raamat on kirjutatud Gilbert Markhamilt õemehele härra Jack Halfordile saadetud kirjade vormis, jutustades loo, kuidas Gilbert oma naisega kohtus. Jutustuses …
Ian McEwan
"Tsementaed" on 1978. aastal ilmunud Briti menukirjaniku Ian McEwani esikromaan.
Zoë Heller
"Ühe skandaali märkmed" on Zoë Helleri 2003. aastal ilmunud romaan, mis räägib noore ning kauni keraamikaõpetaja Sheba Harti ja tema õpilase Steve Connolly keelatud armastusest. Raamat jõudis 2003. aasta Bookeri kirjanduspreemia ja Briti Raamatuauhinna lõppvalikusse ning …
Graham Greene
"Meie mees Havannas" on Graham Greene'i romaan. See ilmus esimest korda Heinemanni kirjastusel detsembris 1958. Raamatust on välja loetud Fulgencio Batista kukutamise ning 1962. aasta raketikriisi ennustusi.
Frederick Forsyth
"Šaakali päev" on inglise kirjaniku Frederick Forsythi 1971. aastal ilmunud spiooniromaan. Teos võitis 1972. aastal Edgar Allan Poe auhinna ja Martin Becki auhinna. 1990. aastal Suurbritannia 100 parima kriminaalromaani valimisel võitis teos 17. koha ning viis aastat hiljem USA …
Laura Ingalls Wilder
"Väike maja preerias" on Laura Ingalls Wilderi autobiograafiline romaan. See ilmus 1935. aastal kolmanda raamatuna "Väikese maja" sarjas. Romaanisarja põhjal tehti telesari "Väike maja preerias". Eesti keeles andis romaani välja kirjastus Olion 1993. aastal.
Arto Paasilinna
"Jänese aasta" on Arto Paasilinna 1975. aastal ilmunud romaan. Eesti keeles on romaan ilmunud Sirje Kiini tõlkes 1995 Loomingu Raamatukogus. Eesti NSV-s ei lubatud raamatut välja anda selle tegelase, nimismees Hannikaise tõttu, kes on president Kekkose elulugu uurides jõudnud …
Daniel Defoe
Moll Flanders on Daniel Defoe romaan 1722. aastast. Õieti: "Kuulsa Moll Flandersi õnn ja ebaõnn jne, kes sündis Newgate'i vanglas, elas kuuskümmend aastat pidevalt kirevat elu, kaasaarvatud ta lapsepõlv, oli kaksteist aastat hoor, viis korda abielus, kaksteist aastat varas, …
Sofi Oksanen
"Puhastus" on Sofi Oksaneni 2008. aastal ilmunud ajalooline romaan. Raamatu sündmustik kajastab kahe naise saatust Eesti NSVs Teise maailmasõja järgse okupatsiooni ajal. See raamat on Oksaneni Eesti lähiajalugu käsitleva neljaosalise sarja teine raamat. 2010. aasta jaanuari …
Emile Zola
"Thérèse Raquin" on Émile Zola teos, mis 1867. aastal avaldati romaanina ja 1873. aastal etendus näidendina. Zola ise on öelnud teose kohta, et tema eemärk oli "uurida temperamenti ja mitte tegelasi" ja ta võrdleb novelli teadusliku uurimistööga. Selle teadusliku lähenemise …
Astrid Lindgren
"Röövlitütar Ronja" on raamat, mille kirjutas Astrid Lindgren aastal 1981. Eesti keelde tõlkis raamatu Vladimir Beekman ning tõlge ilmus esmakordselt aastal 1987. 1996. aastal ilmus "Röövlitütar Ronja" esmakordselt eraldi kaante vahel.
Astrid Lindgren
"Vennad Lõvisüdamed" on tuntud rootsi lastekirjaniku Astrid Lindgreni 1973. aastal kirjutatud romaan. Tegu on fantaasiamuinaslooga, mille aineks on kahe venna elu pärast surma.
Thomas Kuhn
"Teadusrevolutsioonide struktuur" on Thomas Kuhni teadusfilosoofiline teos. Raamat ilmus kirjastuse The University Chicago Press väljaandel 4 trükis 1962, 1970, 1996 ja 2012. Eesti keeles ilmus see Ruth Liase tõlkes Rein Vihalemma järelsõnaga "Avatud Eesti Raamatu" sarjas …
Pierre Boulle
"Ahvide planeet" on Pierre Boulle'i romaan. See ilmus originaalis 1963 ja eesti keeles 1973. aastal Lennart Meri tõlkes "Mirabilia" sarjas. Osaliselt põhineb raamatul 1968. aastal loodud film "Ahvide planeet", mille järgi 2001. aastal lavastati filmi uus versioon.
Anton Tšehhov
"Kirsiaed" on Anton Tšehhovi 1903. aastal valminud neljavaatuseline tragikomöödia, Tšehhovi viimane näidend. Näidendi esietendus toimus 17. jaanuaril 1904 Moskva Kunstiteatris, selle lavastas Konstantin Stanislavski. Tšehhov nimetas oma näidendit komöödiaks ning see sisaldab …
Gerald Durrell
"Minu pere ja muud loomad" on Gerald Durrelli autobiograafiline romaan. Romaanis kirjeldab Durrell oma pere elu Korfu saarel aastatel 1935–1939, pöörates suurt tähelepanu saare loomastikule. Teos ilmus 1956. aastal. Hiljem ilmusid teose järjed "Linnud, loomad ja sugulased" ja …
Steven Pinker
"The Language Instinct" on Steven Pinkeri raamat aastast 1994. Pinker väidab selles, et inimestel on kaasasündinud keelevõime ning pooldab Noam Chomsky väidet, et keel annab tunnistust kaasasündinud universaalse grammatika olemasolust. Ta peab võimalikuks keeleinstinkti teket …
Roald Dahl
"Danny, maailma parim" on Roald Dahli 1975. aastal välja antud lasteraamat.
Arthur Conan Doyle
"Nelja märk" on Arthur Conan Doyle'i jutustus, milles astuvad üles detektiiv Sherlock Holmes ja doktor Watson. Esmakordselt ilmus "Nelja märk" 1890. aasta veebruaris almanahhis Lippincott’s Monthly Magazine ja algselt kandis teos pealkirja "The Problem of the Sholtos". Samal …
Tove Jansson
"Sabatäht" on teine muumiraamat. Mõnikord loetakse seda teost ka esimeseks muumiraamatuks, kuna siin on sees juba paljud tähtsamad tegelased ning tegevustik toimub Muumiorus, kuhu muumitrollid jõuavad alles eelnenud teose "Väikesed trollid ja suur veeuputus" lõpus.
Jean-Paul Sartre
"L'être et le Néant" on Jean-Paul Sartre'i filosoofiline teos. See ilmus 1943.
Tove Jansson
"Trollitalv" on kuues Tove Janssoni muumilugude raamat, mis on kirjutatud 1957. aastal. Selles raamatus on tunda Janssoni kirjutamisstiili tumedamat poolt, kui võrrelda seda eelnenud teostega. Enamiku ajast on raamatu peategelane Muumitroll üksildane, kurb, vihane või hirmul …
Rudyard Kipling
"Džungliraamat" ehk "Mowgli" on Rudyard Kiplingu jutustuste kogu. Lood avaldati esmalt ajakirjades ning kaheköitelisena aastatel 1893–1895. Esimesed eestikeelsed Mowgli-lood ilmusid 1900. aastal.
Markii de Sade
"Justine ehk Vooruse õnnetused" on markii de Sade'i erootiline romaan. Autor kirjutas selle kahe nädala jooksul aastal 1787, olles Bastille's vangistuses. Esimest korda avaldati raamat 1791. Selle täiendatud versioon ilmus 1797. Hiljem ilmus kolmaski, viimane versioon loost, mis …
Tove Jansson
"Ohtlik jaanipäev" on Tove Janssoni muumilugude viies raamat, kirjutatud aastal 1954.
James Baldwin
"Giovanni tuba" on ameerika kirjaniku James Baldwini 1956. aastal ilmunud romaan. Raamat räägib Pariisis elava ameeriklase Davidi elust, tunnetest ning talle pettumust valmistavatest mees- ja naissuhetest. Loo keskmes on tema keerulised suhted itaallasest baarmeni Giovanniga, …
Alastair Reynolds
"Absolution Gap" on kõmri päritolu Briti kirjaniku Alastair Reynoldsi sarja "Revelation Space" neljas ulmeromaan, mille tegevus toimub neljal perioodil: 2615, 2675, 2727 ja 3125. Raamat on otsene järg romaanile "Redemption Ark", see ilmus 2003. aastal.
Carlo Levi
"Kristus peatus Ebolis" on Carlo Levi autobiograafiline romaan aastast 1945. Raamatu järgi on tehtud Francesco Rosi film "Kristus peatus Ebolis".
Tove Jansson
"Muumipapa ja meri" on Tove Janssoni muumilugude kaheksas raamat. See keskendub taas peamiselt Muumipapa siseheitlustele. Muumipere otsustab elama minna väikesel saarel asuvasse tuletorni. Väike My elab teistest eraldi, tuletorni lähistal alusmetsas ning Muumitroll kohtab …
Ludwig Wittgenstein
"Loogilis-filosoofiline traktaat" on filosoof Ludwig Wittgensteini ainus eluajal ilmunud filosoofiline raamat.
Heinrich Harrer
"Seitse aastat Tiibetis" on Heinrich Harreri 1953 ilmunud autobiograafiline raamat. Eesti keeles ilmus see aastal 2000 kirjastuse Kupar väljaandel Marju Riisikambi tõlkes. Jean-Jacques Annaud on teinud selle põhjal filmi "Seitse aastat Tiibetis".
Erich Segal
"Armastuse lugu" on 1970. aastal ilmunud Erich Segali teos. Eesti keeles ilmus teos 1972. aastal kirjastuse Perioodika ja 1992. aastal kirjastuse PAF väljaandel. Teose tõlkis Katrin Hiedel. Raamatu "Armastuse lugu" järg "Oliveri lugu" ilmus 1977. aastal. Aastal 1970 valmis …
Masuji Ibuse
"Must vihm" on jaapani kirjaniku Masuji Ibuse romaan, mis ilmus 1965. aastal. Romaani tegevus toimub Hiroshima lähedal pärast tuumapommi plahvatust ja käsitleb hibakushade, pommiplahvatuse üleelanute, probleeme. Selle põhjal on tehtud mitu filmi.
Immanuel Kant
"Puhta mõistuse kriitika" on saksa filosoofi Immanuel Kanti tuntuim filosoofiline teos, tema tunnetusteoreetiline peateos. Königsbergi filosoof kirjutas selle teose oma kolmest kriitikast esimesena. "Puhta mõistuse kriitikaga on seotud veel "Prolegomena igale tulevasele …
William Shakespeare
"Antonius ja Kleopatra" on William Shakespeare'i näidend.
Tom Stoppard
"Arkaadia" on Tom Stoppardi näidend aastast 1993. Näidendi pealkiri on allusioon fraasile et in Arcadia ego.
Edgar Rice Burroughs
"Tarzan of the Apes" on Edgar Rice Burroughsi romaan, esimene Tarzani lugude sarjas. See avaldati esmalt ajakirjas All-Story Magazine 1912. aasta oktoobris ning raamatuna 1914. aastal. Eesti keeles ilmus romaan 1923. aastal Linda Luiga tõlkes pealkirjaga "Ahwide kaswandik" ja …
George Eliot
"Adam Bede" on on inglise kirjaniku George Elioti 1859. aastal avaldatud esikromaan.
Elias Lonnrot
"Kalevala" on Elias Lönnroti poolt soome, ingeri ja karjala runolaulude põhjal koostatud soome rahvuseepos. See koosneb umbes 22 000 värsist. Esmatrükk ilmus 1835, täiendatud versioon 1849. Tegelased: Ilmatar, Väinämöinen, Ilmarinen, Joukahainen, Lemminkäinen, Louhi jt. …
Ian Fleming
"Ela ja lase teistel surra" on Ian Flemingi 1954. aastal ilmunud spiooniromaan, milles astub üles James Bond.
Rachel Carson
"Hääletu kevad" on Rachel Carsoni 1962. aastal ilmunud raamat. Raamat kirjeldab põllumajanduses kasutatavate kemikaalide hukutavat mõju ökosüsteemidele. Peamise tähelepanu all on pestitsiidide ja eriti DDT toime. Raamatul on olnud erakordselt suur ülemaailmne mõju, see oli üks …
Alastair Reynolds
"'Pushing Ice'" on walesi päritolu Briti kirjaniku Alastair Reynoldsi poolt kirjutatud ulmeromaan, mille tegevus kajastab kosmoselaeva Rockhopperi meeskonna tegemisi uurides Saturni kuu Januse oma orbiidilt lahkmise põhjust.
Tove Jansson
"Hilja novembris" on Tove Janssoni muumilugude üheksas ja ühtlasi viimane raamat. See valmis aastal 1970. See on ainus raamat, kus seniste lugude peategelased ise, muumitrollid, on kadunud. Nende kõrgesse majja hakkavad eri aegadel kokku tulema pea kõik varasematest raamatutest …
Fjodor Dostojevski
"Vaesed inimesed" on Fjodor Dostojevski romaan. See on esitatud kirjavahetusena Makar Devuškini ja Varvara Dobroselova vahel.
Tove Jansson
"Muumipapa memuaarid" on Tove Janssoni neljas muumilugude raamat, kirjutatud 1950. aastal. Seda teost on mainitud ka varasemates muumiraamatutes, kus Muumipapa midagi kirjutab.
Ian Fleming
"Südamlik tervitus Venemaalt" on Ian Flemingi 1957. aastal ilmunud spiooniromaan, milles astub üles James Bond. 1990. aastal avaldatud edetabeli "The Top 100 Crime Novels of All Time" tulemuste põhjal on teos 35. kohal. Viis aastat hiljem ilmunud nimekirjas "The Top 100 Mystery …
Tove Jansson
""Nähtamatu laps" ja teisi jutte" on Tove Janssoni muumilugude seitsmes raamat, kirjutatud aastal 1962. Raamat koosneb üheksast loost: Kevadlaul Õudne lugu Filifjonka, kes uskus katastroofe Lugu maailma viimasest lohest Koduvana, kes armastas vaikust Nähtamatu laps Hatifnattide …
Arthur Conan Doyle
"Sherlock Holmesi memuaarid" on üheteistkümnest Arthur Conan Doyle'i jutustustest koosnev kogumik, milles uurivad ja lahendavad erinevaid juhtumeid detektiiv Sherlock Holmes ja doktor Watson. Esimene kogumik "Sherlock Holmesi memuaarid" avaldati Inglismaal 13. detsembril 1893 …
Thomas Mann
"Surm Veneetsias" on Thomas Manni novell, mis esmakordselt avaldati aastal 1912 pealkirja all "Der Tod in Venedig". Teost peetakse sageli Manni üheks tuntumaks lühijutustuseks.
Edgar Rice Burroughs
"Marsi printsess" on Edgar Rice Burroughs'i 1917. aastal ilmunud ulmeromaan, milles astub üles John Carter. Teos on Barsoomi sarja esimene osa. Algselt ilmus lugu ajakirja All-Story Magazine külgedel 1912. aasta veebruarist juulini pealkirja all "Under the Moons of Mars".
Stephen King
"Udu" on Stephen Kingi novell, mille alusel on tehtud ka samanimeline film. Teos on stiilipuhas õuduslugu, milles erakordselt tihedas udus tegutsevad näljasevõitu elukad. Esmakordselt ilmus jutt 1980. aastal õudujuttude kogumikus "Dark Forces". Mõnevõrra redigeeritud versioon …
Agatha Christie
"Mõrvad Mesopotaamias" on Agatha Christie 1939. aastal avaldatud kriminaalromaan, milles astub üles belglasest detektiiv Hercule Poirot. Raamatu sündmustik ja olustik on inspireeritud kirjaniku reisist Lähis-Itta tänapäeva Iraagi aladele, kus ta koos abikaasa Max Mallowaniga …
Mihhail Šolohhov
"Vaikne Don" on Mihhail Šolohhovi romaan. Šolohhov alustas "Vaikse Doni" kirjutamist Vjošenskaja staniitsas, kuhu ta aastal 1926 elama asus. Romaan ilmus neljas kõites. Romaanil on perekonnakroonika ja ajaloolise epopöa sugemeid. See käsitleb realistlikus võtmes Doni kasakate …
Friedrich Nietzsche
"Lõbus teadus" on Friedrich Nietzsche teos. Nietzsche "Lõbusast teadusest": "Prints Lindprii laulud, millest parim osa pärineb Sitsiilia-päevilt, meenutavad oma laadilt ilmselgesti provanssaali gaya scienzat, seda lauliku, rüütli ja vabamõtleja ühtsust, millega too imeline …
Charlotte Brontë
„Shirley“ on 1849 ilmunud Charlotte Brontë romaan. „Shirley“ oli Brontë teine avaldatud teos pärast 1847 ilmunud „Jane Eyre“'i. Romaani tegevustik kulgeb Põhja-Inglismaal Yorkshire'is tugeva majandussurutise õhkkonnas, põhjuseks Suurbritannia sõda Napoleoniga Pürenee poolsaarel. …
Arthur Conan Doyle
"Sherlock Holmesi tagasitulek" on kolmeteistkümnest Arthur Conan Doyle'i jutustusest koosnev kogumik, milles uurivad ja lahendavad erinevaid juhtumeid detektiiv Sherlock Holmes ja doktor Watson. Esimene kogumik "Sherlock Holmesi tagasitulek" avaldati Inglismaal 7. märtsil 1905 …
Selma Lagerlof
"Nils Holgerssoni imeline teekond läbi Rootsi" on Selma Lagerlöfi romaan. Selma Lagerlöfil paluti kirjutada Rootsi maateaduse lugemik algkoolile. Valminud teos kätkes endas Rootsi looduse kirjeldusi, tekkelugusid, muistendeid, mis olid seotud hiidude, kangelaste, loomade ja …
Jane Austen
"Uhkus ja eelarvamus" on Jane Austeni 1813. aastal ilmunud armastusromaan, mis on autori tuntuim teos.
Rudyard Kipling
"Džungliraamat" ehk "Mowgli" on Rudyard Kiplingu jutustuste kogu. Lood avaldati esmalt ajakirjades ning kaheköitelisena aastatel 1893–1895. Esimesed eestikeelsed Mowgli-lood ilmusid 1900. aastal.
Martin Heidegger
"Olemine ja aeg" on Saksa filosoofi Martin Heideggeri raamat. Ehkki see valmis kiiresti ja Heideggeri sissejuhatuses visandatud projekt jäigi lõpetamata, on see tema peateos ning sel on olnud ulatuslik mõju hilisemale filosoofiale, eriti eksistentsialismile, hermeneutikale ja …
Thomas Mann
"Surm Veneetsias" on Thomas Manni novell, mis esmakordselt avaldati aastal 1912 pealkirja all "Der Tod in Venedig". Teost peetakse sageli Manni üheks tuntumaks lühijutustuseks.
Oscar Wilde
"Dorian Gray portree" on Oscar Wilde'i romaan rikka, ilusa ja esialgu rikkumata noormehe elust. Esmakordselt ilmus lugu 13-peatükilisena 1890. aastal kuukirjas Lippincott. Aasta hiljem ilmunud trükis oli 7 peatükki rohkem ning osa eelnevatest peatükkidest olid väidetavalt algse …
Simone de Beauvoir
"Mandariinid" on Simone de Beauvoiri romaan, mis ilmus 1954. aastal. Tegemist on Beauvoiri ühe tähelepanuväärseima teosega, 1954. aastal võitis raamat Goncourti auhinna. Teose peateemaks on Prantsuse vasakpoolsete poliitikute roll ühiskonnas Teise maailmasõja lõpupäevil. …
Andrei Belõi
"Peterburg" on Andrei Belõi sümbolistlik romaan, mis ilmus 1913—1914 ning ümbertöötatuna ja lühendatuna 1922. aastal. Romaani tegevus toimub Peterburis 1905. aasta revolutsiooni ajal. Peategelane on noor revolutsionäär Nikolai Apollonovitš, kellele on antud käsk tappa pommiga …
Ludwig Wittgenstein
Filosoofilised uurimused on üks Ludwig Wittgensteini kahest tähtsamast teosest kõrvuti Loogilis-filosoofiline traktaadiga. Wittgenstein töötas selle raamatu kallal aastaid ning see avaldati 1953 saksa-inglise paralleelväljaandena. Trükkitoimetajad olid G. E. M. Anscombe ja Rush …
Arthur Conan Doyle
"Hirmu org" on Arthur Conan Doyle'i jutustus, milles astuvad üles detektiiv Sherlock Holmes ja doktor Watson. Esmakordselt ilmus jutustus ajakirja Strand Magazine külgedel 1914. aasta septembrist kuni 1915. aasta maini. Esimese raamatu "Hirmu org" avaldas Ameerika Ühendriikides …
Louis Sachar
"Pahupidikool kukub kokku" on Louis Sachari kirjutatud raamat Pahupidikooli lugude sarjast. Raamatu on tõlkinud eesti keelde Leelo Märjamaa ja illustreerinud on selle Hillar Mets. Raamatu originaalpealkiri on "Wayside School Is Falling Down" ja see on kirjutatud 1989. aastal. …
Jules Verne
"20 000 ljööd vee all" on Jules Verne'i teaduslik-fantastiline seiklusromaan, mis ilmus 1869. aastal. Pealkiri ei viita vee sügavusele, vaid veealuse teekonna pikkusele. Ljöö on vana prantsuse pikkusühik, mille täpne suurus ei ole määratletud. Prantsusmaal on kasutatud ljöösid …
Selma Lagerlof
"Gösta Berlingi saaga" on rootsi kirjaniku Selma Lagerlöfi esimene romaan. Teos ilmus 1891. aastal, kui Selma Lagerlöf töötas õpetajana ning on tema kodulääni lugu nii tegelikkuses, legendides ja muistendites kui ka autori mõttekujutuses. Teoses on maagilise realismi …
James Joyce
"Dublinlased" on iiri kirjaniku James Joyce'i 1914. aastal avaldatud novellikogu. Mitmed novellikogu tegelased esinevad ka Joyce'i hilisemas romaanis "Ulysses". Novellikogus paistavad silma oskuslikult valitud olukorrad ning tegelaste elav ja ilmekas kõne, mis lubavad …
E. L. Doctorow
"Billy Bathgate" on Ameerika kirjaniku Edgar Lawrence Doctorow' romaan poisist, kellest sai 15-aastaselt maffia jooksupoiss. Romaani alusel valmis 1991. aastal režissöör Robert Bentoni käe alla samanimeline film, milles nimiosalist mängib Loren Dean.
Charlotte Brontë
"Jane Eyre" on Charlotte Brontë tuntuim romaan. Romaan avaldati aastal 1847 Londonis pseudonüümi Currer Bell all. Eesti keeles on romaan ilmunud aastail 1959, 1981, 2000 ja 2007.
Adolf Hitler
Mein Kampf on Adolf Hitleri raamat. Selles on ühendatud autobiograafia ja rahvussotsialistliku ideoloogia tutvustus. Esimene köide anti välja 1925 ja teine köide 1926. Teose autoriõigused kuuluvad Baieri rahandusministeeriumile. Teose eesmärk oli natsionaalsotsialismi …
Marianne Fredriksson
"Simon ja tammed" on Marianne Fredrikssoni romaan. Romaan ilmus esmakordselt 1985. aastal ning selle alusel valmis 2011. aastal ka samanimeline film. Romaani on eesti keelde tõlkinud Elina Tuulik ja see ilmus Varraku ajaviiteromaanide sarjas 2001. aastal.
Immanuel Kant
"Alusepanek kommete metafüüsikale" on Immanuel Kanti esimene raamat eetikast. See ilmus 1785.
Richard Brautigan
"Arbuusisuhkrus" on ameerika kirjaniku Richard Brautigani lühiromaan, mis ilmus 1968. aastal. Romaan jutustab idüllilist, vägivallatut elu elavast kogukonnast, kes on organiseerunud keskse hoone ümber, mille nimi on iDEATH. Paljud asjad selles keskkonnas on valmistatud …
Jane Austen
"Uhkus ja eelarvamus" on Jane Austeni 1813. aastal ilmunud armastusromaan, mis on autori tuntuim teos.
Pierre Boulle
"Sild üle Kwai jõe" on Pierre Boulle'i 1952. aastal avaldatud sõjaromaan raudteesilla ehitusest üle Kwai jõe. Raamatu olustik põhineb Teise maailmasõja ajal toimunud tõestisündinud lool, kus jaapanlaste kätte vangi langenud sõjavangid ehitasid Birma-Siiami raudteed. Romaani …
Alastair Reynolds
"'Hous of Suns'" on walesi päritolu Briti kirjaniku Alastair Reynoldsi poolt kirjutatud ulmeromaan, mis räägib Abigail Gentiani poolt 31 sajandil loodud kloonide liini saatusest 6 miljonit aastat hiljem. Campion ja Pruslane on kaks Gentian Line esindajat, kes hilinevad oma liini …
Oscar Wilde
"Dorian Gray portree" on Oscar Wilde'i romaan rikka, ilusa ja esialgu rikkumata noormehe elust. Esmakordselt ilmus lugu 13-peatükilisena 1890. aastal kuukirjas Lippincott. Aasta hiljem ilmunud trükis oli 7 peatükki rohkem ning osa eelnevatest peatükkidest olid väidetavalt algse …
Anton Szandor Lavey
"Saatanlik Piibel" on teos, mille kirjutas Anton Szandor LaVey aastal 1969 ning mis on üks tänapäevase ehk ratsionaalse satanismi alustekste. Raamatusse on kogutud tähelepanekuid, esseesid ning põhilisemate satanistlike rituaalide kirjeldusi. Samuti on seal visandatud LaVey …
Friedrich Nietzsche
"Tragöödia sünd muusika vaimust" on Friedrich Nietzsche teos. Nietzsche "Tragöödia sünni" kohta: "Heitkem pilk sajandi võrra ettepoole [aastasse 1972], oletagem, et minu atentaat kahele aastatuhandele täis loomuvastasust ja inimeseteotust korda läheb. Too uus elupartei, mis …
Friedrich Nietzsche
"Ecce homo. Kuidas saadakse selleks, mis ollakse" on Friedrich Nietzsche autobiograafia. Teos algab järgmiselt: “Aimates, et üsna varsti pean inimkonna ette astuma kõige rängemaga talle seni esitatud nõudmiste seast, näib mulle hädavajalik kõnelda sellest, kes ma olen.” …
Dodie Smith
"Sada dalmaatsia koera ja veel üks" on Dodie Smithi raamat, mis ilmus esmakordselt 1956. aastal.
Frances Hodgson Burnett
"Salaaed" on Frances Hodgson Burnetti romaan. See avaldati esmalt järjejutuna ning siis tervikuna 1911. aastal. Tänapäeval on see üks Burnetti populaarsemaid romaane ning seda peetakse inglise lastekirjanduse klassikasse kuuluvaks. Romaani põhjal on tehtud mitmeid …
Aleksandr Solženitsõn
"Gulagi arhipelaag" on Aleksander Solženitsõni suurteos kommunistliku Nõukogude Liidu hävitus- ja karistussüsteemist. Prantsuse ajaleht Le Monde valis selle sajandi 100 parima raamatu hulka.
Mary Shelley
"Frankenstein ehk Tänapäeva Prometheus" on Mary Shelley 1818. aastal kirjutatud romaan. Romaani nimitegelane on Victor Frankenstein, kes valmistab koletise.
Charlotte Brontë
"Jane Eyre" on Charlotte Brontë tuntuim romaan. Romaan avaldati aastal 1847 Londonis pseudonüümi Currer Bell all. Eesti keeles on romaan ilmunud aastail 1959, 1981, 2000 ja 2007.
Dashiell Hammett
"Klaasist võti" on Dashiell Hammetti 1931. aastal ilmunud poliitiline kriminaalromaan. Põhjamaade krimikirjanikke ühendav organisatsioon Skandinaviska Kriminalsällskapet annab välja samanimelist kirjandusauhinda.
Daniel Defoe
"Robinson Crusoe" on Daniel Defoe romaan, mis esmakordselt avaldati 1719. Teos on esitatud väljamõeldud tegelase Robinson Crusoe autobiograafiana. Crusoe veetis laevahuku tagajärjel 28 aastat üksikul saarel.
Friedrich Nietzsche
"Võimutahe" on Friedrich Nietzsche teos, raamat, mida ta tegelikult ei kirjutanud, vaid mille konstrueerisid nn. järelejäänud paberitest, ääremärkustest, visanditest ja katkenditest tema õde Elisabeth Förster-Nietzsche ja Peter Gast alias Heinrich Köselitz.
Felix Salten
"Bambi" on Felix Salteni lasteraamat. See ilmus 1923. Aastal 1942 tehti selle järgi joonisfilm "Dumbo".
William Gibson
"Neuromant" on William Gibsoni 1984. aastal ilmunud küberpunkromaan. Selle põhjal on valminud ka 1988. aastal samanimeline videomäng.